Okna naszych marzeń

Wybierając okna do domu bardzo często nie bierzemy pod uwagę nowoczesnych technologii, które są nie tylko ciekawe pod względem wizualnym, ale znacznie lepsze pod kątem funkcjonalności oraz ogrzewania. Coraz częściej mówimy o rozwiązaniach energooszczędnych, które mają z a zadanie zmniejszyć koszta ogrzewania. Temat ten dotyczy nie tylko domów, ale również mieszkań, biur i innych pomieszczeń. Producenci okien co chwila wymyślają rozwiązania mające na celu zmniejszenie naszych wydatków. Nowoczesne, dobre okna to specjalnie obrabiany plastik oraz drewno. Dlaczego okno jest tak ważnym elementem każdego mieszkania? Wystarczy wykonać badanie wykazujące przepływ ciepła w naszym domu, a szybko przekonamy się, że to w miejscu okien ucieka ono z pomieszczenia.

Czy jest to nasza wina? Zapewne nie.

Tutaj zawiniło okno samo w sobie lub fachowiec je montujący. Zobaczmy jak prezentują się innowacyjne propozycje, specjalnie profilowane, dostosowane do upałów, jak i mrozów. Musimy wiedzieć, że nie każde okno plastikowe jest dobre. Chociaż przyjęło się, że już sam plastik tworzy okno lepszym, to jest to nie do końca prawdą. Dobre okno energooszczędne pozwoli nam odetchnąć, a piec nie będzie musiał już strzelać rozgrzanymi węglami. Trzeba też powiedzieć, że grube okna to także większy koszt produkcji, z tytułu większej liczby zużytych materiałów. Każdy zapewne pamięta dwuskrzydłowe, drewniane okna, które nie do końca dobrze sprawowały się w mieszkaniach. Dzisiejsze okna są zdecydowanie cieńsze i bardziej skuteczne. Nie musimy już inwestować w grube, drogie szyby. W dwudziestym pierwszym wieku zastąpiły je cienkie, profilowane i doskonale wykończone okna. Wykonując remont często dokonujemy kalkulacji. Warto mieć na uwadze nie tylko wygląd i domykanie się okna, co jest raczej mniej ważne. Zwróćmy uwagę na jego nowoczesną konstrukcję, dzięki której w każdym domu będzie zawsze ciepło! Kupno okna to jednak nie wszystko. Jeśli zamawiamy je u prawdziwego fachowca, pokuśmy się na dodatkową usługę jaką jest montaż. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystko zostało wykonane zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Dobrze zainstalowane okno będzie funkcjonować bez problemów przez wiele lat.

Okno PCV
Okno PCV

Co brać pod uwagę przy tego rodzaju zakupie?

Na pewno materiał z którego okna są zbudowane. Możemy także dobrać rodzaj klamek - dla rodzin z dziećmi producenci przygotowali specjalne klamki z zabezpieczeniem. Zatem najpierw potrzebne nam dobre okna, wysokiej jakości, co nie znaczy drogie. Następnie będziemy potrzebować fachowca, który zajmie się montażem. Pamiętajmy, że w 70 procentach to od naszych okien zależy, czy będziemy mieć w swoim domu ciepło. Jeśli sami nie wiemy jakiego rodzaju okna będą odpowiednie dla naszego mieszkania, zawsze możemy liczyć na fachową poradę eksperta. Tak w kilka chwil zmieniamy swoje zimne mieszkanie w ciepły, domowy raj, w dodatku oszczędny. Nowoczesne okna to mniejsze wydatki, ergonomiczność, ekologia i zdecydowanie lepszy wygląd całego wnętrza. A jak wiadomo, każdy szczegół jest ważny.